Męskie marynarki młodzieżowe – casualowy look dla każdego chłopaka

Męskie marynarki niegdyś noszone jedynie w garniturowych kompletach, dzisiaj są w stanie odmienić wygląd większości młodych ludzi. Przez lata przeszły ogromną metamorfozę od klasycznych strojów biurowych i typowo weselnych stylizacji, aż po obecnie królujące marynarki w stylu casual oraz smart casual.

Męskie marynarki skrojone na miarę

 

Kilkadziesiąt lat temu marynarka męska stanowiła nieodłączny element garnituru. Część panów próbowała ją łączyć z jeansami, aczkolwiek osiągany efekt był mniej lub bardziej absurdalny. Jednak potrzeba na mniej formalne marynarki została zauważona. Dzięki temu obecnie panowie mogą przebierać w wielu modelach wizytowych, codziennych oraz smart casual, i łączyć je w dowolne zestawy. Dzisiejsze marynarki charakteryzują się dopasowanym krojem, który podkreśla męską sylwetkę, oraz ograniczoną liczbą guzików – najlepiej, żeby nie było ich więcej niż dwa, maksymalnie trzy.

Modny mężczyzna równa się stylowa marynarka

 

Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że marynarki są przeznaczone dla dorosłych mężczyzn, którzy pracują w bankach lub na giełdzie. Trendy się zmieniają i dzisiaj królują marynarki młodzieżowe Dstreet.pl, które ze względu na luźny styl można z powodzeniem zakładać na imprezy i randki. Bawełniana marynarka w stylu casual zestawiona z koszulą i krawatem będzie dobrze prezentowała się na egzaminie lub rozmowie w sprawie pracy. Natomiast młodzieżową marynarkę ze sztruksu lub tweedu można założyć na bawełnianą koszulkę i wybrać się na nieformalne spotkanie z przyjaciółmi. W sklepach znajdziemy również marynarki ocieplane, które mogą zastąpić kurtki w czasie chłodniejszych dni.