Odpowiednie ubrania na zimę

Ubrania na zimę powinny spełniać swoją podstawową funkcję, czyli dawać nam ciepło. By jednak tak się stało, warto przemyśleć, jakie konkretnie modele ubrań powinniśmy wybrać, by w zimie nie marznąć.

Jak się ubierać zimą?

Zapewne każdy z nas ma na to swój indywidualny pomysł. Jednak wybierając zimowe ubrania, należy sprawdzić je pod względem detali. Ważny jest nie tylko materiał, z jakiego dane ubranie zostało uszyte, ale także jego krój, dopasowanie do sylwetki. Na zimę dobrze sprawdzają się takie kurtki, które posiadają ściągacz, zabezpieczający przed dostawaniem się zimnego powietrza z zewnątrz.

Jeżeli nawet zimą nosimy szalik, dopilnujmy, aby nie był on luźno owinięty wokół szyi, ponieważ wówczas na pewno nas nie ogrzeje. I choć może ten puszczony luźno wygląda bardziej stylowo, to nie spodziewajmy się, że nosząc go w ten sposób, będzie nam ciepło.

Kurtka kurtce nierówna

Nie bez znaczenia jest też odpowiedni materiał. Płaszcz ze śladową domieszką wełny na pewno nas nie ogrzeje, podobnie jak puchowa kurtka bez puchu.

Ubrania na zimę muszą być konkretne, kiedy więc szukamy puchowej kurtki, zwróćmy uwagę, by była wypełniona naturalnym puchem. Najlepiej sprawdzi się np. puch kaczy. Tylko kupując taką kurtkę, będziemy mieć pewność, że w niej nie zmarzniemy. Sama nazwa „puchowa”, nie oznacza, że będzie ciepła. Podobnie podczas wybierania wełnianego płaszcza. Płaszcz z domieszką 5-10% wełny, nie grzeje tak, jak ten z zawartością 70-80%. Oczywiście jest to inwestycja zupełnie innego rzędu, jednak warto wybrać produkty dobre jakościowo, bo na nich na pewno zimą się nie zawiedziemy.

Wełniany sweter

To zawsze dobra inwestycja, bo nic tak nie grzeje, jak naturalne materiały (wełna, kaszmir, moher). W wełnianym czy kaszmirowym swetrze nie zmarznie nawet największy zmarzluch.

Czy teraz już wiesz, jak się ubierać zimą?