Dżinsy damskie z wysokim stanem – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Dżinsy to prawdopodobnie najbardziej uniwersalny element garderoby damskiej. Panie zakładają je na codzień, ale też na większe wyjścia, wszakże zależnie od dodatków spodnie z denimu mogą stanowić bazę stylizacji sportowych, ale także eleganckich. Występują w dziesiątkach fasonów, jednak obecnie prym wiodą te zapinane na wysokości talii.

Dżinsy damskie z wysokim stanem – renesans hitu lat 70-tych

dżinsy damskie z wysokim stanem Dstreet

Ten model to absolutny „must have” kilku ostatnich sezonów. Spodnie dżinsowe z wyższym stanem powróciły do nas jak Feniks z popiołów po latach nieobecności, momentalnie wypierając z rynku popularne wówczas biodrówki. Panie na nowo pokochały ten podkreślający sylwetkę fason. Spodnie typu high waist zarysowują talię i wydłużają optycznie nogi, a uszyte z ciemnego denimu mogą nawet kamuflować pewne mankamenty figury. Występują w dziesiątkach opcji, od dopasowanych rurek, przez luźne boyfriendy aż po dzwony, a każdy z tych modeli znajduje rzesze miłośniczek wśród reprezentantek różnych rodzajów figury.

Jak dobrać dżinsy damskie z wysokim stanem do sylwetki?

Wysokie dziewczyny o typie figury klepsydry lub jabłka mają to szczęście, że będą prezentować się fantastycznie w zasadzie każdym fasonie spodni z denimu. High waist świetnie podkreśli talię i pupę, a żeby dodać stylizacji bardziej indywidualnego charakteru można się w tym przypadku pokusić o wybór modelu z przetarciami lub oryginalnymi aplikacjami. Nie oznacza to jednak, że spodnie z wysokim stanem są zarezerwowane wyłącznie dla modelek. Wręcz przeciwnie, dzwony zapinane na talii mogą optycznie dodać swojej posiadaczce nawet kilka centymetrów wzrostu, zwłaszcza, gdy zestawi się je ze szpilkami z czubkiem w szpic. Natomiast ciemne dżinsy high waist o prostych lub lekko rozszerzonych nogawkach będą idealne dla dziewczyn, które narzekają na zbyt masywne uda. Wybierając spodnie dżinsowe z wysokim stanem należy zwrócić szczególną uwagę na ich rozmiar, gdyż jedynie idealnie dopasowane prezentują się dobrze i zapewniają komfort noszenia.