Parka jesienna damska – co sprawdzić przed zakupem?

Zakup własnej parki jesiennej może być prawdziwym wyzwaniem. W sklepach jest dziś całkiem dużo modeli parek jesiennych damskich, więc często ciężko jest zdecydować się tylko na jedną. Na co powinno się zwrócić uwagę przed zakupem? Co jest ważne? O czym trzeba pamiętać?

Kaptur

Nie każda parka damska jesienna jest wyposażona w kaptur. Warto jednak zwrócić uwagę na jego obecność. Dla wielu osób jest ona bardzo ważna, bo kaptur może zastępować czapkę podczas pierwszych przymrozków. Kaptur może być ozdobiony futerkiem, które dodaje mu dziewczęcego uroku. Samo futerko nie musi być naturalnym materiałem. Może ono być syntetyczne i wciąż będzie prezentowało się doskonale. Kaptur powinien być dość luźny, by można było łatwo nałożyć go na głowę.

Kieszenie

Parka jesienna damska powinna być wyposażona w kieszenie. Dzięki nim można schować w niej różne drobiazgi, które w przeciwnym wypadku trzeba byłoby nosić w torbie. Kieszenie są bardzo ważne i każda parka powinna je mieć. Atutem mogą być zapięcia do nich oraz wewnętrzne kieszenie przeznaczone do przechowywania wyjątkowo cennych przedmiotów np. telefonu i portfela.

Długość

Kurtki damskie parki mogą mieć różną długość. Zwykle sięgają one do pośladków lub do połowy uda. Odpowiednia długość parki jest uzależniona od indywidualnych upodobań. Te dłuższe modele mogą wysmuklać sylwetkę i lepiej chronią przed zimnem. Są jednak osoby, które lepiej czują się w krótkich parkach.

Detale

Każda parka ma inne ozdoby, które wyróżniają ją spośród innych modeli. Dlatego też powinno się zwrócić szczególną uwagę na wszystkie ozdobne detale. Mogą to być przeszycia, dżety, ćwieki, kryształki, koraliki, sznurki, frędzelki i wiele innych typów ozdób. Niektóre parki mają też aplikacje, zabawne napisy lub naszywki. Są też modele bardziej eleganckie, które nie mają zbyt wielu ozdób, ale właśnie są skromne. W niektórych modelach największą ozdobą jest wyjątkowy kolor np. odcienie ciepłego brązu, złota, srebra lub głębokiego burgunda. Są to kolory bardzo modne, które przyciągają spojrzenia wszystkich dookoła.