Najbardziej uniwersalna kurtka na zimę czyli parka

Zakup zimowej kurtki to dosyć duże wyzwanie. Musi ona bowiem spełniać kilka parametrów, by stać się naprawdę idealną odzieżą wierzchnią na zimne pory roku. Na szczęście ktoś wymyślił coś takiego jak kurtki parki damskie, które są wręcz stworzone dla kobiet uwielbiających wygodę i ciepło, które jednocześnie nie chcą rezygnować ze stylowego wyglądu.

Parki damskie na jesień i zimę

Parka to kurtka inspirowana stylem militarnym. Najczęściej sięga do połowy ud lub niżej, ma troczek w pasie, za pomocą którego można ją lepiej dopasować do sylwetki. Parka posiada również obszarny kaptur (sprawdź kurtki parki damskie w sklepie Dstreet), który bardzo często od środka obszyty jest futerkiem. Dzięki temu to naprawdę bardzo ciepła i dobrze chroniąca od wiatru kurtka. Jeżeli wybierze się model podbity futerkiem, z powodzeniem można ją zakładać nawet na bardzo mroźne dni. Ze względu na dłuższy krój, kurtka parka świetnie chroni też nogi oraz biodra.

Jak nosić kurtki parki damskie

Damskie parki najlepiej wyglądają wtedy, gdy stylizuje się je w trochę rockowym stylu, zakładając do nich ciężkie buty, tak zwane buty motocyklowe. Jeżeli jednak nie posiada się takiego rodzaju obuwia na zimę, parki będą dobrze wyglądać też na przykład z oficerkami, sztybletami albo klasycznymi botkami na słupku. To kurtka o trochę sportowym charakterze, Dlatego najlepiej prezentuje się po prostu ze spodniami, ewentualnie z krótkimi spódniczkami prostym kroju. Aby urozmaicić trochę stylizację z parką, można do niej założyć na przykład ciekawą czapkę albo duży wełniany szal.